یو تجارت

از بین بردن استرس شغلی با چند راهکار ساده

نویسنده: فایل می
8 دی 95 ساعت 21:40
1 از 5 (1 رای)
از بین بردن استرس شغلی با چند راهکار ساده

برای از بین بردن استرس شغلی می توان روش های خاص را اعمال نمود و از شغل و کار خود کاملا لذت برد. اضطراب در شغل باید از بین برود. استرس شغلی نوعی استرس است که با عوامل مرتبط با محیط کاری فرد ارتباط دارد. اگر فکر می کنید دچار استرس شغلی هستید، راهکارهای مناسبی برای مقابله با آن وجود دارد.

آیا هر شب به یاد آوردن این که فردا صبح باید سرکار خود حاضر شوید شما را مضطرب می کند؟ آیا حس می کنید سبک مدیریت محل کارتان و تبعیض بین کارکنان یا حجم زیاد کار همراه با محدودیت زمانی و شیفت های پرفشار کاری سبب کلافگی و پرخاشگری یا افت کارایی تان شده است؟ اگر فکر می کنید دچار استرس شغلی هستید، راهکارهای مناسبی برای مقابله با آن وجود دارد.

مهم ترین نکته برای غلبه بر استرس شغلی، این است که ابتدا منبع استرس خود را شناسایی کنیم این کار در تعیین این که چه چیزی باید در محیط کار تغییر کند یا چه مهارت هایی را برای کاهش استرس شغلی باید آموخت، بسیار موثر است.

از بین بردن استرس شغلی با چند راهکار ساده

به قدر کفایت بخوابید و وعده های غذایی مناسب داشته باشید

استرس، بیخوابی یا پرخوابی افراطی به همراه می‌آورد و این امر شما را بیشتر مستعد استرس می کند. داشتن خواب کافی و آرام به شما در حفظ تعادل در طول روز کمک خواهد کرد. اگر می دانید روز کاری پرفشاری در پیش دارید، خوردن میان وعده های مقوی و سالم را فراموش نکنید و از پرخوری افراطی و کم خوری بپرهیزید.

افکار خوب تولید کنید

نحوه تفکر ما در شرایط مختلف بر واکنش ما نسبت به موقعیت های گوناگون تاثیر زیادی می گذارد. اگر ما بتوانیم وضعیت ها و شرایط را مثبت ارزیابی کنیم قادر خواهیم بود سطح استرس خود را تا حدی کاهش دهیم.

به جای تغییر دادن دیگران، خودتان را تغییر دهید

در مواردی که دوست داریم همکاران یا رئیسمان تغییراتی در خود به وجود آورند، به خودمان یادآوری کنیم گاهی  این افراد نیستند که باید تغییر کنند، بلکه این خود ما هستیم که با تغییر خود، می توانیم الگویی برای دیگران هم باشیم.

خودتان را تنها با خودتان مقایسه کنید

شاید تبعیض زیاد بین کارکنان شما را کلافه کرده باشد. سعی کنید حسرت افراد بالاتر از خودتان را نخورید و به افرادی که موقعیت های بدتری دارند نیز فکر کنید.

«نه» گفتن را بیاموزید و «نه» شنیدن را قبول کنید

رک گویی ممکن است در آغاز همکارانتان را دلخور کند اما به مرور زمان سبب بالا رفتن اعتبار شما و کاهش  استرس تان خواهد بود. در نه گفتن به نحوه گفتن آن و آوردن دلایل مناسب دقت کنید تا دیگران دچار استرس نشوند. همچنین ظرفیت نه شنیدن از دیگران را داشته باشید.

برنامه ‌ریزی متعادلی داشته باشید

برنامه کاری‌، مسئولیت‌ها و وظایف روزانه‌تان را بررسی کنید‌. کار مداوم و نداشتن تفریح صبرتان را لبریز خواهد کرد. بین کار و زندگی خانوادگی‌، فعالیت ‌های اجتماعی و فردی خود تعادل برقرار کنید‌.


روانشناسی و سبک زندگی برتر

مجله یو  تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره از بین بردن استرس شغلی با چند راهکار ساده نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: از بین بردن استرس شغلی با چند راهکار ساده ، استرس ، استرس درمانیی ، استرس درمان ، درمان اضطراب ، اضطراب ، روانشناسی ، روان شناسی ، مشاوره