یو تجارت

معایب ایمیل مارکتینگ نسبت به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

نویسنده: یو تجارت
25 آذر 95 ساعت 08:30
1 از 5 (1 رای)
معایب ایمیل مارکتینگ نسبت به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

1- هزینه: ارسال ایمیل گروهی رایگان نیست اما شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی رایگان هستند. ارسال ایمیل گروهی رایگان بسیار محدود است و برای ارسال به جامعه بزرگ چندهزارتایی باید هزینه کنید.

2- نیاز به مهارت نسبی: برای استفاده و ارسال ایمیل گروهی نیاز به حداقل آشنایی با اصول طراحی وب و تولید محتوای خاص ایمیل است. حتی برای سامانه‌های پیشرفته.

3- عدم سهولت و جذابیت: اپلیکیشن‌های تلفن همراه ایمیل، نسبت به برنامه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام جذاب نیستند. بسیاری از کاربران عادی اصلا آنها را استفاده نمی‌کنند و هرگز روی موبایل خود نصب نکرده‌اند.

4- سرعت رشد مخاطب: سرعت پیوستن و عضویت در کانال، گروه و صفحات شبکه‌‌های اجتماعی قابل مقایسه با خبرنامه‌ها نیست. خودتان به عنوان یک کاربر می‌توانید این میزان عضویت را در میان خانواده و دوستان مقایسه کنید.

5- تعامل بهتر و جذاب‌تر: لایک کردن، کامنت گذاشتن و منشن کردن قابلیت‌های بسیار جذابی است که ایمیل‌ها آن را ندارند، چون برای این کار طراحی نشده‌اند.

6- سرعت تحریر و تدوین: یک متن یا معرفی در شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی به سرعت و در لحظه قابل تحریر و ارسال است، اما آماده کردن یک خبرنامه خوب، حداقل یکی دو ساعت زمان نیاز دارد.

7- اعتماد پائین به ایمیل مارکتینگ: متاسفانه تبلیغات ایمیلی به دلیل اسپم فراوان به حال روز تبلیغات پیامکی دچار شده و این شدت مزاحمت باعث بی‌اعتمادی عمومی به این رسانه شده است.

اگر مطالب ما مورد پسند شما واقع شده میتوانید این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی با یک کلیک به اشتراک بگذارید چهت استفاده به پایین همین صحفه مراجعه کنید با تشکر.

مجله اینترنتی و آموزشی پورتال یو تجارت

منبع: www.Youtejarat.com
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره معایب ایمیل مارکتینگ نسبت به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بازاریابی ، ایمیل ، بازاریابی ایمیلی ، مفاهیم بازاریابی ، ایمیل مارکتینگ ، بازاریابی شبکه ای ، هزینه ها ، سهولت کار