یو تجارت

سه روش برای شروع جهش در فروش

نویسنده: یو تجارت
15 آذر 95 ساعت 08:13
1 از 5 (1 رای)
سه روش برای شروع جهش در فروش

1- استفاده از برنامه مشتریان کلیدی

2- تجزیه و تحلیل سهم فروش
3- استفاده از گزارش پیش گویی

یکی از روش های شروع جهش در فروش که در بالا به آن اشاره کردیم، استفاده از برنامه مشتریان کلیدی یا use account plans بود.

این برنامه شامل اهداف اصلی و بلند مدت، تصمیم گیران و تاثیرگذاران سازمان های خرید و محصول منابعی است که در راستای رضایت مشتریان هستند. از این رو، این برنامه باید بطور خاص(برای هر یک از مشتریان کلیدی به طور جداگانه)، قابل سنجش، امکان پذیر و مشتمل بر تاکتیک های فروش، داده ها و طرح ها و پیش بینی های احتمالی باشد.

تجزیه و تحلیل سهم فروش
روش دوم از سه روش مطرح شده برای افزایش فروش که امروز به آنها اشاره کردیم، تجزیه و تحلیل سهم فروش بود.

منظور از این تجزیه و تحلیل، آگاهی از میزان درصد فروش شرکت در یک صنعت یا کسب و کار خاص در مقایسه با سایر شرکت ها، کل صنعت و حجم فروش بالقوه است. در واقع این تجزیه و تحلیل، اطلاعات ارزشمندی برای رقیب شناسی، توسعه محصولات جدید، نیازهای مشتریان و توسعه تدریجی فروش فراهم می کند.

روش سوم که امروز برای افزایش فروش به آن اشاره کردیم استفاده از گزارش پیش گویی (Pipeline Report) نام دارد:

توصیه نهایی برای برای برگشت فروش به مسیر صحیح و ادامه حرکت با سرعت مناسب، استفاده از یک گزارش جامع است. تعداد زیادی از مدیران بازاریابی و شرکت ها از چنین ابزاری استفاده می کنند، ام تنها 10 درصد از آنها ارزش آن را درک می کنند. این گزارش دید جامعی درباره قلمرو فروش و تخصیص میزان مناسبی از زمان و منابع ارائه می کند. همچنین از صرف زمان اضافی بر روی مشتریانی که احتمال عقد قرارداد با آنها کم است و یا درآمد بالقوه اندکی را به همراه دارند جلوگیری می کند، و در مقابل یادآوری می کند که نباید از مشتریانی که احتمال عقد قرارداد نهایی با آنها زیاد است یا درآمد بالقوع بالایی را فراهم می کنند، چشم پوشی کرد.

اگر مطالب ما مورد پسند شما واقع شده میتوانید این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی با یک کلیک به اشتراک بگذارید چهت استفاده به پایین همین صحفه مراجعه کنید با تشکر.

مجله اینترنتی و آموزشی پورتال یو تجارت

منبع: www.Youtejarat.com
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره سه روش برای شروع جهش در فروش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فروش ، افزایش فروش ، آموزش فروش ، تکنیک فروش ، آموزش قدم به قدم ، تکنیک فروش ، اصول فروش ، اصول ارتباط با مشتری ، جهش فروش ، تحلیل فروش