یو تجارت

درآمدزایی 18 میلیارد تومانی آنغوزه برای شهرستان های طبس و بشرویه

نویسنده: میلاد مقدسی
10 آبان 95 ساعت 14:03
1 از 5 (1 رای)
درآمدزایی 18 میلیارد تومانی آنغوزه برای شهرستان های طبس و بشرویه
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: امسال عملیات بیابان‌زدایی و آبخیزداری در ۲۲ هزار هکتار از اراضی استان انجام خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حبیب الله شریفی در دیدار کارکنان اداره منابع طبیعی با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: لازمه زندگی شیرین حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و این مهم در حفظ آب و خاک جایگاه بسیار حساسی دارد.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی بسترساز تامین امنیت غذایی در زمینه‌های مختلف است، افزود: همچنین منابع طبیعی در اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه‌ای دارد و باید در راستای آبخیزداری و بیابان‌زدایی حرکت کنیم.

شریفی با تاکید بر اینکه خراسان‌جنوبی با ۱۵۱هزار کیلومتر مربع مساحت دومین استان بیابانی کشور است، ادامه داد: با توجه به خشکسالی چندین ساله و فرسایش بادی توجه به مقوله بیابان زدایی و اقدامات آن در این استان بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اینکه به مسائل آبخیزداری در خراسان‌جنوبی خیلی توجه نشده است، بیان کرد: به بحث آبخیزداری در بالا دست قنوات باید توجه ویژه شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یادآورد شد: به بحث گیاهان دارویی توجه شده و گیاه آنغوزه در طبس و بشرویه وضعیت خوبی دارد و مقرون به صرفه است و امسال برداشت این گیاه دارویی ۱۸ میلیارد تومان درآمد نصیب مردم کرده است.

شریفی به اجرای دو پروژه بین المللی تعمیم ترسیب کربن وRFLDLاشاره کرد و گفت: امسال پروژه تعمیم ترسیب کربن در پنج شهرستان دیگر استان اجرا خواهد شد و همچنین به دلیل عملکرد خوب اجرای پروژهRFLDLدو سال دیگر در شهرستان سرایان تمدید شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یادآور شد: همکاری مسئولان و مشارکت و توانمندسازی مردم برای حفاظت از منابع طبیعی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره درآمدزایی 18 میلیارد تومانی آنغوزه برای شهرستان های طبس و بشرویه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: درآمدزایی ، 18 میلیارد تومان ، گیاه ، آنغوزه ، طبس ، بشرویه ، خراسان جنوبی