یو تجارت

هفت دروغ بزرگ فروشندگان به خودشان

نویسنده: یو تجارت
22 مرداد 95 ساعت 09:41
1 از 5 (1 رای)
هفت دروغ بزرگ فروشندگان به خودشان

همکاران ارجمند این مجموعه حاصل مطالعات گسترده در مورد تعداد کثیری از اشخاصی است که به شغل فروشندگی در کشور اشتغال دارند و لذا مواردی که تحت عنوان دروغ به خود مطرح شده است , حاصل مطالعه دقیق تفکرات و اندیشه های فروشندگان مختلف می باشد. امیدوار است که شما در بین آنها قرار نداشته باشید.

دروغ 1):اگر شرکت قیمتها را پائین بیاورد, من حتما به سهم مقرر خود خواهم رسید./ این معمولترین دروغ فروشندگان به خود است. اگر برای خاتمه معامله تنها به به قیمت و کاهش آن اتکا کنید, اینگونه مشتریها  درخواست پیاپی تخفیف را شرط ادامه خرید نموده و نتیجه چیزی جز ضرر نخواهد بود.

دروغ2):معامله در مشتم است. اینکه مشتری لب به تعربف و تمجید از محصول ما بگشاید دلیل آن نیست که که واقعا قصد خرید داشته باشد و گاها طفره رفتن از تصمیم نهایی او است. مادامی که مشتری سفارش خود را قطعی ننماید هیچ معامله ای تضمین نشده است.

دروغ3):رقابت همواره باعث ارائه قیمتهای برتر می شود.می گویند دو نوع نادان  در بازار وجود دارد. یکی آنکه قیمت کالاهایش را با توجه به کیفیت کلای خود بیش از حد پائین می گذارد و دیگری کسی که قیمت کالاهایش را با توجه به کیفیت کالای خود بیش از حد بالا می گذارد . اما نادان تر از این دو دسته, کسانی هستند که در چاه بی انتهای رقابتهای قیمتی فرو می افتد. اینکه رقیب در تمام محصولات قیمتهای خود را با تجوه به کیفیت آنها پائین تر از شما ارائه دهد بندرت پبش می آید. بنا براین هیچ گاه خود را در گیررقابتهای سنگین قیمتی نکنید چرا که در نهایت هم شما و هم رقیب شکست خورده این میدان خواهید بود. قیمت گذاری امروز چالش بزرگ کسب و کارهای امروز جهان است که به علمی پیچیده و جذاب تبدیل شده است.

 دروغ4): عدم تعیین اهداف فروش, مسئله مهمی را به وجود نخواهد آورد. چگونه می توان بدون تعیین مقصد و هدف عملکرد افراد را مورد سنجش قرار داد؟! . هدفها, معیار ما برای سنجش عملکرد هستند. هدفها همچنین عاملی الهام بخش و انگیزه بخش برای پیشرفت هستند. دستیابی به هدفها, باعث ایجاد تفکری مثبت نسبت به خود و در نتیجه بالا بردن ضریب اعتماد به نفس و در نهایت آسان جلوه کردن همه ی امور می شود.

 دروغ5): هیچ کس نمی خرد.بلاچارد یکی از بزرگترین مربیان کسب و کار قرن حاضر در جهان می گوید: تولید منهای فروش یعنی آشغال. هر چند اوضاع اقتصاد جهان به ظاهر آشفته باشد, با این حال مردم همچنان تصمیم به خرید می گیرند و این فرصتی بزرگ برای فروشندگان است.خرید جزء جدایی ناپذیرزندگی انسانها است. لذا بازار خرید حتی در مواقع بحران اقتصادی نیز می تواند با چاشنی کردن اندکی خلاقیت گرمتر شود. بنابراین هیچ گاه توانمندیهای خود در فروش را دست کم نگیرید و همواره در صدد رشد آنها برآیید.

دروغ6): نیازی به تمرین ارائه فروش وجود ندارد:/ نیروهای فروش از این نظر قابل مقایسه با ورزشکاران حرفه ای هستند. ورزشکاران حرفه ای حتی اگربا فاصله ی بسیاری نسبت به رقبا صدر نشین میدان باشند, باز دست از تمرین و ممارست بر نخواهند داشت. نیروهای حرفه ای فروش نیز از پیش سئوالاتی را که باید مطرح کنند و پرسشهایی را که باید پاسخ دهند به خوبی تمرین کنند.

دروغ7): شغل من تضمین شده است. جک ولش نابغه کسب و کار هزاره سوم در پاسخ به این عده جمله ای زیبایی دارد. او می گوید : "شرکتها تمی توانندبه شما تضمین شغلی بدهند; این کار تنها از مشتریان ساخته است".

حقیقت آخر): واقعیت وجودی خود را کشف کنید.حقیقت هر په تلخ تر باشد, باور آن می تواندتجربه ای شیرین را رقم بزند. دروغ در فروش, علاوه بر محدود ساختن قابلیتهای شما در افزایش فروش , از دستیابی تان به اهداف تان ممانعت خواهد کرد. به جای دروغ گفتن به خود به کشف قابلیتهای تان بپردازید. واقعیتهایی شگرف در وجود مقدس شما قرار دارد. خود را باور کنید و دیدگاهی واقع بینانه به مسائل داشته باشید.

مجله اینترنتی و بیزینسی پورتال یو تجارت

منبع: www.youtejarat.com
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره هفت دروغ بزرگ فروشندگان به خودشان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فروش ، بازاریابی ، مشتری ، دروغ ، اهداف فروش ، راه های افرایش فروش ، فروش حرفه ای ، فروشنده ، مشتریان ، مشتری مداری ، رقابت ، قیمت مناسب ، فروشندگان